Gizli Güç Konnektörü: RTX 4070 Ti SUPER WindForce Max OC Tanıtıldı

Büyük donanım üreticilerinden Gigabyte, GeForce ürün yelpazesini yeni bir modelle destekledi. RTX 4070 Ti SUPER Windforce Max OC, ‘gizli’ 16 pin güç konnektörüyle diğer kartlardan biraz daha farklı.

Üç fanlı büyük soğutmasıyla Windforce temel olarak geçmişteki modellerle aynı tasarıma diline sahip. RTX 4070 Ti SUPER Windforce Max OC, bu yılın başlarında piyasaya sürülen selefi RTX 4070 Ti SUPER Windforce OC’nin yenilenmiş bir sürümü.

Windforce OC 2.625 MHz frekans hızına ulaşabiliyordu, yenilenen Max OC ise 2.655 MHz ile biraz daha hızlı. Diğer yandan soğutucusu daha büyük. Bu sayede daha yüksek hız aşırtma potansiyeli sağlanmasını bekliyoruz. Ayrıca GPU daha uzun süre boyunca yüksek frekanslarda kalabilir.

Gelişmiş soğutma ile kartın boyutu da kaçınılmaz olarak büyüdü. Windforce OC ismindeki önceki tasarım 261 x 126 x 50 mm boyutundaydı. “Max” ekini alan yeni kart ise 331 mm (uzunluk) × 136 mm (genişlik) ve 55,5 mm (yükseklik) ile daha büyük. Yani yeni kartı alacaklar satın almadan önce kasanın desteğini kontrol etmeli.

Gigabyte’ın son özel tasarım ekran kartının bir başka özelliği de arka tarafındaki gizli güç konektörü. Bu yeni konumlandırma, daha büyük kasalarda daha güvenli ve daha güvenilir kablo yönetimi sağlayabilir. Ancak yine de her şey PC kasasına ve kablo yönetimine bağlı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir