Adli Tıp raporlarına rağmen emekli 5 general 1000 gündür cezavinde

İddianamesi FETÖ bağlantılı eski cumhuriyet savcısı tarafından hazırlanan 28 Şubat davasında, yaş ortalaması 81 olan komutanlar hâlâ hapiste.

Dava savcısı Mustafa Bilgili’den ev aramalarını yapan polislere, rapor yazan bilirkişilerden tutuklama yapan hâkimlere kadar 20’den fazla görevlinin FETÖ bağlantılı çıktığı 28 Şubat davasında ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılan emekli generaller Çetin Doğan (84), Fevzi Türkeri (83), Yıldırım Türker (83), Cevat Temel Özkaynak (79) ve Erol Özkasnak (78) sağlık durumlarına ilişkin verilen olumsuz Adli Tıp raporlara karşın 1000 gündür cezaevlerinde.

Cumhuriyet gazetesine konuşan Çetin Doğan’ın eşi Nilgül Doğan şunları söyledi: “Tam 1000 günü geride bıraktık. Bunu ifade etmek bile hüzün veriyor. Onların değil 1000 gün, 1000 dakika bile tutsaklıkları devlet eliyle işlenmiş bir cinayettir.

Cezaevinde iki ay önce geçirdiği kalp spazmından sonra tekrar cezaevine yollandı. Yaşadığı koşullarda imdat butonu sayısı artırıldı ama bu bir yaşam garantisi değil. Endişelerde ve de isyanlardayım.

S

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir